NIBY KONIEC, A JEDNAK POCZĄTEK…

Uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej miała miejsce 23 czerwca 2021r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej. Wcześniej, bo o godzinie 16.00 młodzież z rodzicami i nauczycielami udała się na mszę św., którą prowadził proboszcz ks. Mirosław Klawikowski.

Na uroczystość zaproszeni zostali rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie klasy siódmej , a poprowadziła ją wychowawczyni - Marzena Borzyszkowska.

Nagrody książkowe otrzymało sześcioro uczniów, którzy ukończyli Szkołę Podstawową z wyróżnieniem, a byli to: Amelia Stanisławska, Igor Sowiński, Natalia Nenca, Wojciech Szada Borzyszkowski, Mikołaj Stobiecki oraz Alicja Dolna. Uczniowie otrzymali również nagrody książkowe za reprezentowanie szkoły w licznych konkursach z literatury kaszubskiej oraz propagowanie kultury kaszubskiej w szkole  i  środowisku. Niektórzy otrzymali także dyplomy za czytelnictwo, a dwoje uczniów – Patryk Spierewka oraz Dawid Nenca-Stosik dyplomy za wzorową frekwencję. Pan dyrektor i wychowawczyni wręczyli także listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów oraz podziękowania dla rodziców za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej szkole. Tuż po wręczeniu nagród, dyplomów i podziękowań, uczniowie przedstawili krótką część artystyczną i złożyli podziękowania zarówno pani Marzenie, jak i pani Beacie. Na koniec uroczystości pojawili się uczniowie klasy VII, którzy wręczyli starszym koleżankom i kolegom pyszny tort, wspaniałe upominki oraz zaprezentowali kilka humorystycznych scenek z życia szkoły.

Absolwenci wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują uczniom klasy VII z Panią Dorotą na czele, pracownikom szkoły, księdzu proboszczowi  oraz rodzicom za  wszelką pomoc okazaną  w przygotowaniu uroczystego pożegnania klasy VIII.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2021-06-24 16:27:22