NIECH W TEN ŚWIĄTECZNY CZAS…

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny…Czas dobroci, refleksji nad tym, co ważne i istotne. W oczekiwaniu na święta, w Oddziale przedszkolnym „A” odbyło się przedstawienie świąteczne, które wprowadziło wszystkie nasze przedszkolaki w nastrój świąteczny. Przedstawienie dotyczyło jednego z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia, czyli choinki. Żywe drzewko od wielu lat jest w chrześcijaństwie symbolem Jezusa Chrystusa jako źródła życia. Fabuła inscenizacji skupiła uwagę dzieci na ozdobach choinkowych. Bohaterami głównymi były: gwiazda (umieszczana szczycie choinki miała wskazywać drogę do domu), śnieżynki (nieodłączny atrybut zimy), anioły (opiekunowie naszych domów),pajacyki, bańki i inne ozdoby. Całe zamieszanie związane z ozdabianiem choinki skupiło się na postaciach 5 myszek, które jak to zwykle bywa chętnie rozrabiają, skaczą, tańczą, grają i śpiewają. Natomiast w finale wszystkie ozdoby choinkowe zaśpiewały piosenkę, która przybliżyła dzieciom najważniejszą treść, czyli dzielenie się dobrem. Razem głośno śpiewały: „Niech w ten świąteczny czas, każdy znajdzie w sercu ciepło. Niech w ten świąteczny czas każdy trochę ciepła innym da.”

Dzieci z Oddziału przedszkolnego „A” spotkały się również przy stole wigilijnym, gdzie wysłuchały fragment Pisma Świętego dotyczącego narodzenia Jezusa, podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie życzenia, zaśpiewały kilka kolęd, a także spożyły poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Na zakończenie świątecznych obchodów odwiedził nas gość specjalny-Gwiazdor, który obdarował dzieci prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dziękujemy!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-12-29 13:11:10