NIEZAPOMNIANA PODRÓŻ NA ALASKĘ

Kilkoro uczniów brało udział w ostatnim już spotkaniu z cyklu- czwartkowe spotkania z przyrodą, organizowane przez Park Narodowy Bory Tucholskie. Tym razem mogliśmy przenieść się na Alaskę, dzięki pięknym wspomnieniom z wyprawy prof. dr hab. Ludwika Lipnickiego. Prof. dr hab. Ludwik Lipnicki „zabrał” wszystkich na spotkanie z Alaską. Jest to górzysty stan USA o powierzchni pięć razy większej niż Polska. W 1867 roku teren ten został sprzedany, za jedyne 7,2 mln dolarów, Stanom Zjednoczonym przez cara Imperium Rosyjskiego. Do tej pory można zobaczyć tam przepiękne cerkwie. Wykładowca „przeniósł” uczestników w świat lodowców, zapoznał z mieszkańcami obserwowanymi podczas rejsu po fiordach Kenai. Pokazał roślinność tundry i lasotundry. Nie zabrakło również barwnych opowieści o dobrze każdemu znanej gorączce złota i małym miasteczku Davson City.

Data dodania: 2015-11-30 19:51:00
Data edycji: 2018-11-07 19:53:27