O TYM JAK ORTOGRAFIA ŁĄCZY SIĘ Z PRZYRODĄ…

Dnia 9 kwietnia 2024 roku w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego ,,Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie, odbyło się uroczyste rozdanie nagród po rozstrzygnięciu XXIII Powiatowego Konkursu Humanistyczno – Przyrodniczego ,,Ortografia w przyrodzie”. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyło hasło: ,,Święto przyrody”. Zadaniem uczestników było przygotowanie i nadesłanie postu wraz z grafiką dotyczącego święta przyrodniczego przypisanego do określonej kategorii wiekowej.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z dwunastu szkół podstawowych powiatu chojnickiego, w sumie 59 osób. Jury, składające się z pracowników parku, oceniało prace w pięciu, poniżej wymienionych kategoriach:

kl. IV - Międzynarodowy Dzień Lasów (obchodzony 21 marca);

kl. V - Dzień Ziemi (obchodzony 22 kwietnia);

kl. VI - Europejski Dzień Parków Narodowych (obchodzony 24 maja);

kl. VII - Światowy Dzień Wody (obchodzony 22 marca);

kl. VIII - Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk (obchodzony 19 września).

Trzej uczniowie naszej szkoły – Sebastian Stoltman (kl. V), Artur Szada Borzyszkowski (kl. VII) i Olivia Lewińska (kl. VII) -  przykładnie reprezentowali placówkę we wspomnianym konkursie. Wykonali piękne prace plastyczne oraz stworzyli samodzielne posty na przyporządkowane swojej kategorii wiekowej tematy. Ostatnia z uczestniczek została nagrodzona wyróżnieniem, z którego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy serdecznie oraz życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała Magdalena Borowicz

Data dodania: 2024-04-16 19:38:33