OBCHODY DNIA DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SWORNEGACIACH

W naszej szkole Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnego apelu o godzinie 8.30. Pan dyrektor Zdzisław Bucław, przywitał dzieci i przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństawa podczas zorganizowanych zabaw na terenie szkoły, a pani pedagog Małgorzata Michalewska zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta. Po części oficjalnej wszyscy nauczyciele wspólnie odśpiewali 100 lat dla zgromadzonych dzieci.

Pierwszą atrakcją był występ „Animacje - Rewelacje”, podczas którego wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście z Ukrainy wspólnie uczestniczyli w zabawach tanecznych prowadzonych przez panie animatorki. Największe emocje wywołała maskotka „Minionek”, która chętnie bawiła się z dziećmi i pozowała do wspólnych zdjęć.

W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość udziału w podchodach międzyklasowych oraz zaprezentowania się w konkurencjach rekreacyjno – sportowych tj: bieg w worku, bieg z kartką papieru, bieg z szarfą w parach, wyścigi wężów itp.

Dla młodszych uczestników  był zamek dmuchany, pokaz Straży Pożarnej, bańki mydlane, rysowanie kredą. Kolejną atrakcją okazało się „Koło Fortuny”, gdzie dzieci chętnie uczestniczyły w losowaniu fantów. Następnie rozegrano mecz w dwa ognie: uczniowie kontra nauczyciele, rodzice i goście z Ukrainy. Wynik w tym pojedynku nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa. Podczas imprezy serowano również  ciepłe kiełbaski z grilla, napoje, lody i słodkie przekąski.  Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończył Festiwal Kolorów.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Zapraszamy do naszej Galerii.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w pomoc przy organizacji Dnia Dziecka.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2023-06-06 20:07:14