ODPOCZYWAMY AKTYWNIE

W piątek 16.03 uczniowie kl. V-IIIg uczący się języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę na północne Kaszuby. Wyjazd miał charakter poznawczo–rekreacyjny. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zakładu Porcelany Stołowej ,, Lubiana’’. Po zwiedzeniu zakładu z przewodnikiem, była możliwość zakupu upominków w przyzakładowym sklepie z porcelaną. Po zwiedzaniu zakładu produkcyjnego i zakupach wyruszyli do Aquaparku w Redzie. Tam wśród licznych atrakcji było bliskie obcowanie z rekinami. Po trzygodzinnej rekreacji na basenie był czas na posiłek i zakupy w Galerii ,,Riviera’’. Następnie uczestnicy wycieczki wyruszyli do Ergo Areny , by tam kibicować podczas meczu w piłkę siatkową drużyn męskich Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin .Po ,,kaszubskim meczu’’ cali i zdrowi pełni wrażeń i ochoty na kolejną wspólną wycieczkę wrócili do domu.

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2018-03-16 12:14:00