ODWIEDZINY JEŻA PIGMEJSKIEGO O IMIENIU BEZA

14 listopada 2023r. grupę „starszaków” odwiedziła Pani hodująca afrykańskiego jeża pigmejskiego. Jest to urocze zwierzątko, które skradło serca wielu z nas. Jeż pigmejski mierzy około 15-25 cm i waży od 350-700 g, więc jest nieco mniejszy od jeża europejskiego. Ta mała kuleczka pokryta jest prawdziwą zbroją. Tworzy ją od 5 do 7 tys. kolców gęsto rosnących na jego grzbiecie. Zwierzęta te uwielbiają ruch, więc właścicielka pozwoliła, aby pobiegał też po podłodze naszej sali. Zwierzak z przyjemnością obwącha każdy kącik, tak więc Beza (bo tak miała na imię), poznała również naszą salę zabaw. Nie nastroszyła swoich kolców, kiedy chcieliśmy jej dotknąć. Właścicielka opowiedziała o przysmakach swojego pupila oraz o jego zwyczajach. Mieliśmy również możliwość porównać jeża do innych znanych nam zwierząt. Bardzo lubimy zwierzęta, więc wszyscy byliśmy niezwykle zadowoleni z odwiedzin takiego wspaniałego gościa. Zapraszamy znów za rok!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-11-22 18:01:53