ODWIEDZINY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

29 maja 2024r.dzieci z Oddziału przedszkolnego „A” odwiedziły Bibliotekę szkolną. Spotkanie miało na celu poznanie zawodu bibliotekarza oraz zwrócenie uwagi na potrzebę czytania książek. Dzieci obejrzały pomieszczenia, w których zgromadzone są książki, dowiedziały się jak oznacza się je na półkach, gdzie znajduje się regał z książkami dla najmłodszych oraz czemu służy karta biblioteczna. Zapoznały się również z zasadami zachowania w tym szczególnym miejscu oraz dowiedziały się w jaki sposób szanować książki, aby długo służyły wszystkim czytelnikom.

W czasie spotkania, Pan Janusz opowiedział dzieciom o swojej pracy. Starszaki oglądały nowości książkowe zgromadzone na półkach naszej biblioteki. Dzieci są aktualnie na etapie nauki czytania, więc z wielkim zapałem próbowały samodzielnie przeczytać tytuły wybranych książek.

Starszaki były zachwycone wizytą w bibliotece. Obiecały, że niebawem tam wrócą z rodzicami i wypożyczą książki, które wzbudziły w nich największe zainteresowanie.

Opracowała H. Jankowska

Data dodania: 2024-06-20 17:00:31