ODWIEDZINY W CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ PARKU NARODOWEGO „BORY TUCHOLSKIE” W CHOCIŃSKIM MŁYNIE

21 lutego dzieci z Oddziału przedszkolnego „A” miały możliwość uczestniczenia w warsztatach pt. „Zwierzęta gospodarskie” zorganizowanym w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego "Bory Tucholskie", w Chocińskim Młynie  . Na warsztatach dzieci poznały nazwy poszczególnych członków rodzin zwierząt z gospodarstwa domowego. Zaznajomiły się z pożywieniem poszczególnych zwierząt. Zastanawiały się nad tym, jakie korzyści możemy mieć z hodowli  zwierząt na farmie. Na zakończenie atrakcyjnych bo wyjątkowo aktywnych zajęć dzieci wykonały maski wybranych zwierząt gospodarskich. Ciekawym finałem było zwiedzenie Zagrody Pokazowej Zwierząt w Chocińskim Młynie, gdzie zobaczyliśmy przedstawicieli zwierząt dzikich: kunę domową, wiewiórkę pospolitą, jeża europejskiego, głuszca, myszołowa, bielika, puszczyka, kruka, gawrona, kawkę, srokę, grzywacza, sierpówkę, kosa, szpaka. W zagrodzie obejrzeliśmy również krowy białogrzbiete, owce i konie. W nagrodę za zaangażowanie dzieci na zajęciach otrzymały książki. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy zawieźli nas do Chocińskiego Młyna oraz tym, którzy nas odebrali, a byli to: mama Marysi, Mama Zuzi, tata Wojtka i mama Poli.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2024-03-20 19:00:19