OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

W. Szymborska

Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma  spędzania wolnego czasu, zdobywania nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację. W ramach akcji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu czytali bajki młodszym koleżankom i kolegom ze szkoły i przedszkola. Dzień ten stał się dobrą okazją do promocji czytelnictwa wśród młodych ludzi i postaramy się świętować ten dzień częściej poprzez obcowanie z książką.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Beata Wirkus

Data dodania: 2020-09-29 20:42:38