OJCZYZNO MA…

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ przypomina o odzyskaniu w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym uczniom, już od początku  listopada prowadzone były w świetlicy różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą i godłem  - kolorowanki, rozwiązywali tematyczną krzyżówkę, szukali ukryte wyrazy - wykreślanka patriotyczna. Wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne piosenki oraz oglądaliśmy legendę o powstaniu Państwa Polskiego. Dzieci robiły też kotyliony z kartek w barwach narodowych.

Opracowała Beata Wirkus

Data dodania: 2021-11-16 16:17:40