PASOWANIE

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”

W dniu 17 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. 9 pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi uczniami.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pana Zdzisława Bucława, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie pasowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Swornegaciach.

Wszystkie dzieci odświętnie ubrane, w granatowych biretach zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Swornegaciach”. Na pamiątkę tak ważnej chwili w ich życiu z rąk dyrektora uczniowie otrzymali dyplomy, a przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Szada Borzyszkowska wręczyła rożki obfitości. Każdy rodzic obdarował swoje dziecko prezentem w postaci kuferka.

Niespodzianką było pojawienie się na uroczystości gości: Myszki Mickey i Myszki Minnie, którzy przybyli do pierwszoklasistów, aby złożyć im życzenia, wręczyć upominki i przyłączyli się do wspólnej zabawy. Razem z uczniami bawili się przy muzyce, grali w gry oraz przeprowadzali konkursy. Sprawiło to dzieciom ogromną frajdę.

Pasowanie na Ucznia było niewątpliwie bardzo wyjątkowym wydarzeniem, któremu towarzyszyły wielkie emocje i wzruszenie. Zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich pierwszoklasistów.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2019-10-17 20:42:17