PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. W tym roku była to wyjątkowa uroczystość, bowiem pani Donata Gierszewska zorganizowała ją w ostatnim dniu pracy, przed odejściem na zasłużoną emeryturę. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Uczniowie skupieni i poważni uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Pani Donacie  na emeryturze życzymy dużo zdrowia, wielu chwil radości, spełnienia marzeń i realizacji planów.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2021-10-25 13:30:44