PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W tym roku szkolnym  na uroczystym pasowaniu klasa pierwsza gościła w bibliotece 22 lutego. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. W pierwszej części uroczystości pan Janusz przekazał pierwszakom garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie wysłuchali wierszy oraz piosenki w wykonaniu starszych uczennic z klasy czwartej. Oficjalną część rozpoczęła pierwszoklasistka Laura, która zna już naszą bibliotekę od podszewki i bywa w niej bardzo często. Laura przeczytała tekst ślubowania, do którego wszyscy zgodnie powiedzieli uroczyste „przyrzekamy!” Później, Pan Janusz pasował każdego ucznia po kolei, specjalnie przygotowaną na tę uroczystość, wielką zakładką. Uczniowie otrzymali gratulacje, pamiątkowe dyplomy i książki od Pana Dyrektora, Pana Janusza oraz od wychowawczyni. Na końcu każdy mógł wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Dziękujemy Panu Januszowi oraz uczennicom z klasy czwartej za przygotowanie tego wydarzenia. Życzymy pierwszakom, aby stali się częstymi bywalcami naszej biblioteki i czerpali radość z czytania książek.

Opracowała Marta Dolna

Data dodania: 2024-02-27 13:20:56