PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

24 października 2023 roku w stołówce szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Ku zaskoczeniu wszystkich zebranych gości pierwszoklasiści rozpoczęli swoje przedstawienie w rytmie poloneza i weszli na scenę krokiem tanecznym. Po tańcu wychowawczyni powitała wszystkich zebranych gości – grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz rodziców i zaprosiła wszystkich na drugą część przestawienia. Uczniowie mimo stresu pokazali się świetnie, każdy wyrecytował wiersz, wspólne zaśpiewali piosenki oraz zagrali na instrumentach. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności przyszedł czas na część oficjalną. W towarzystwie sztandaru i flag wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski oraz Ukrainy, po czym Pan Dyrektor przystąpił do symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły w Swornegaciach wielkim zielonym ołówkiem. Uczniowie z uśmiechami na twarzach przyjęli pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki. Po występach czekała na uczniów niespodzianka – piękny i bardzo smaczny tort, który bardzo szybko zniknął z talerza. Rodzice zaprosili wszystkich uczestników tego wydarzenia na pyszny poczęstunek. Wszyscy w wspaniałych nastrojach wróciliśmy do domów, a naszym nowo przyjętym uczniom życzymy samych dobrych chwil spędzonych w murach naszej szkoły oraz powodzenia na dalsze lata nauki.

Opracowała Marta Dolna

Data dodania: 2023-10-25 17:26:15