PASOWANIE NA UCZNIA

21 września 2021r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się już od pierwszych dni września. Dzielnie uczyli się tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Aby pasowanie wypadło bardzo uroczyście udekorowano salę gimnastyczną, a uczniowie tego dnia przyszli odświętnie ubrani. Ich strój dopełniły granatowe birety.
Kiedy nadszedł moment rozpoczęcia, wychowawczyni gorąco powitała dyrektora szkoły, nauczycieli, przedstawicieli rodziców, uczniów klas 0,II.III, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Po czym uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności. Wszyscy błysnęli talentem. Znajomość symboli narodowych, ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki były dowodem, że uczniowie są gotowi, aby przyjąć ich do grona społeczności szkolnej. Przed biało- czerwoną flagą pan dyrektor Zdzisław Bucław dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił dotykając /specjalnie na tę okazję zakupionym zielonym ołówkiem/  ramion swoich podopiecznych.
Następnie pan dyrektor życzył uczniom wielu sukcesów w nauce i wraz z panią sekretarz Lidią Hamernik wręczył nowo pasowanym uczniom legitymacje szkolne. Po raz pierwszy w historii szkoły, uczniowie otrzymali plastikowy dokument. Do życzeń dołączyli rodzice, obdarowując swoje pociechy dyplomami, pamiątkowymi odznakami oraz słodkimi prezentami. Miłą niespodzianką okazał się pięknie udekorowany tort , którym dzieci częstowały się w swojej klasie.
Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2021-10-22 08:16:33