PASOWANIE NA UCZNIA

"Wiemy kim jesteśmy, ale nie wiemy kim będziemy"

William Shakespeare

26 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły i nauczycieli wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowali chęć do nauki oraz pokazali umiejętność pracy w grupie demonstrując ciekawe układy taneczno- rytmiczne. Podczas występu ujawnili swoje prawdziwe talenty. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było  pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Zdzisława Bucława. Pierwszaki na pamiątkę otrzymaly dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2022-10-29 20:24:13