PASOWANIE PIERWSZOKLASISTY

18 października 2016 roku pan dyrektor, dziesięcioro pierwszoklasistów, ich rodzice i grono pedagogiczne uczestniczyło w uroczystości pasowania na ucznia. Uczniowie klasy I przygotowywali się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów wierszy i piosenek. Wytrwale ćwiczyli podczas prób, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. W podniosłej atmosferze pan dyrektor dokonał pasowania, dotykając ramion uczniów ołówkiem - niczym czarodziejską różdżką. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.  Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty od dyrektora, rodziców, Rady Rodziców oraz starszych kolegów. Tak ważną uroczystość pierwszaki będą pamiętać bardzo długo.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2016-10-18 18:02:00