PIECZEMY ŚWIATECZNE PIERNICZKI

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką,  kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń, potrawami, ciastami  i ich zapachami. Przedszkolaki w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości  na temat tradycji i symboliki świąt Bożego Narodzenia. Wykonują kartki świąteczne, dekoracje, kolorowe łańcuchy na choinkę, ozdabiają papierowe bombki, śpiewają piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i kolędy. W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci z Oddziału Przedszkolnego „A” wykonały jeszcze jedno zadanie. Z niewielką pomocą wychowawczyni i Pani kucharki, piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki. Ciastka zostały upieczone w szkolnej kuchni, a w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków.  Polewanie lukrem, posypywanie  kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda!  Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było piec ciasteczka a jeszcze przyjemniejsza będzie ich degustacja. Dzieląc się pierniczkowymi słodkościami w imieniu przedszkolaków życzę wspaniałych, zdrowych, radosnych ,smacznych i pachnących Świąt Bożego Narodzenia!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-12-19 19:23:03