PIESZA WYCIECZKA

W środę 22 czerwca 2022r. uczniowie klas najmłodszych wybrali się na przejażdżkę autobusem MZK do Małych Swornegaci. Dla wielu z nich była to pierwsza podróż autobusem miejskim i pierwsze kasowanie biletów w kasowniku. Po przyjeździe do Małych Swornegaci udaliśmy się do pobliskiego sklepu na lody, a następnie na odpoczynek nad jeziorem. Idąc zwróciliśmy uwagę dzieci na budynek wzniesiony w 1906r., w którym dawno temu mieściła się szkoła. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną żółtym szlakiem do Swornegaci. Maszerowaliśmy wzdłuż jeziora Długiego, gdzie przy brzegu znajduje się pomnik przyrody - głaz z odciśniętym śladem diabelskiego kopyta - Diabelski Kamień. Wzbudził on wśród uczniów wiele emocji, każdy bez wyjątku zapragnął przymierzyć własną stopę do odciśniętego śladu kopyta. Był to mile i aktywnie spędzony czas, który pozwolił nam poszerzyć nasze wiadomości o najbliższym otoczeniu i otaczającej przyrodzie. Mamy nadzieję, że zachęciłyśmy uczniów do kolejnych wędrówek i odkrywania wielu urokliwych i tajemniczych miejsc w Parku Narodowym "Bory Tucholskie".

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2022-06-22 15:52:49