POD BIAŁY OBRUS

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy swoją, już drugą klasową Wigilię. W tym dniu przyszliśmy do szkoły w odświętnych strojach. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu Pisma Świętego opowiadającego o Narodzeniu Jezusa. Potem wszyscy przy dźwiękach kolęd łamaliśmy się opłatkiem i nawzajem składaliśmy sobie życzenia. Na tą cudowną chwilę zniknęły waśnie i spory. Wszyscy wyczuli podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po złożeniu życzeń usiedliśmy do świątecznie przystrojonego stołu, na którym znalazło się mnóstwo przeróżnych słodyczy zakupionych i upieczonych przez rodziców. Za wszystko gorąco DZIĘKUJEMY! Tradycyjnie pod biały obrusem położyliśmy sianko. Po posiłku każde dziecko wyciągało kawałek sianka, aby po jego długości sprawdzić ile szczęścia czeka na nie w przyszłym roku. Okazało się, że najwięcej szczęścia będą mieli Nikodem Stoltman i Klaudia Stoltman. Oczywiście szczęścia życzymy wszystkim, nie tylko uczniom klasy drugiej, ale wszystkim uczniom naszej szkoły oraz wszystkim pracownikom. Wesołych Świąt i Do Siego Roku 2020.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2019-12-19 21:27:33