PODCHODY KLASY III DLA KLASY VIII

Kilka dni po oficjalnym rozpoczęciu wiosny, kiedy pogoda okazała się bardziej łaskawa, uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią zaprosili ósmoklasistów na wędrówkę po okolicy. Nie był to jednak zwykły spacer – najstarsi uczniowie naszej szkoły mieli się bowiem w jego trakcie zmierzyć z różnorodnymi zadaniami.

Wskazówki do odnalezienia poleceń zostały ukryte w drzewach, krzewach, pod gałęziami czy w zagłębieniach terenu; nie zawsze było łatwo je odnaleźć! A same zadania były bardzo urozmaicone: trzeba było m. in. policzyć sztachety w ogrodzeniu przed szkołą, określić wiek drzewa na podstawie jego obwodu na wysokości 1 m, obliczyć łączny wiek wszystkich uczniów klasy ósmej, odszukać czekoladowe motylki poukrywane w okolicy, nazwać zwierzęta i rośliny żyjące na terenie naszych lasów i łąk, wskazać liczby schowane w zdaniach czy ułożyć Panią Wiosnę oraz ptasie gniazda, wykorzystując materiały dostępne w lesie.

Ósmoklasiści starali się jak mogli, by dokładnie wypełnić każde z zadań, za co zostali sowicie wynagrodzeni – ostatnim etapem zabawy było bowiem przypomnienie sobie dziecięcych lat
i wypatrzenie wśród mchów i gałęzi prezentów od wielkanocnego zajączka! Było to wspaniałe i niespodziewane zwieńczenie całej wyprawy.

Drodzy Koledzy z klasy III wraz z Wychowawczynią!

Dziękujemy za wspaniałe wprowadzenie nas w tą najpiękniejszą, kolorową
i radosną porę roku. Świetnie się dzięki Wam bawiliśmy!

Niech wiosenne kwiatki – bratki, które otrzymaliście od nas jako wyraz wdzięczności, choć trochę upiększą przydomowe balkony i rabatki oraz przywodzą
na Wasze twarze piękne uśmiechy.

Uczniowie klasy VIII.

Opracowała Sabina Modzelewska