POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM '2015

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Swornegaciach na czele z samorządami uczniowskimi szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Projekt polega na świadczeniu pomocy bezpośredniej, w ramach której darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Pierwszym krokiem jest wybór rodziny, która  wymaga wsparcia. Po zalogowaniu się na stronie poświęconej akcji, szkoła otrzymuje identyfikator rodziny, jej opis, wykaz potrzeb oraz dane kontaktowe do wolontariusza, który opiekuje się wybraną rodziną. Uczniowie naszej szkoły wybrali rodzinę z Chojnic i to właśnie jej postanowili pomóc. Zorganizowali zbiórkę żywności trwałej, środków czystości, zabawek, odzieży, elementów wyposażenia mieszkania oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, za które zakupiono pralkę, kołdrę, poduszki, koc, ręczniki emulsję do ścian, pościel, odzież i obuwie dla dzieci. Pieniądze na wspomniany cel gromadziła społeczność szkolna, jak i mieszkańcy wsi Swornegacie. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowywanie paczki. Dary zawieziono do Chojnic i przekazano wolontariuszowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Zarówno społeczności szkolnej, jak i całej parafii. Za wielkie serce i chęć niesienia pomocy. Nie bójmy się pomagać! Są ludzie, którzy naprawdę tego potrzebują. Po raz kolejny pokazaliśmy, że wspólnie możemy wiele zdziałać.

Data dodania: 2015-11-13 18:24:00
Data edycji: 2018-11-13 18:57:19