POWIATOWE IGRZYSKA I GIMNAZJADA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

23 października 2014r. odbyły się w Swornegaciach Powiatowe Igrzyska i Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół w Swornegaciach. Zawodnicy startowali na następujących dystansach: szkoły podstawowe: dziewczęta 800 m, chłopcy 1000 m, gimnazja: dziewczęta 1000 m, chłopcy 1500 m. W zawodach wzięli udział reprezentanci wszystkich gmin naszego powiatu wyłonieni w zawodach szczebla gminnego: miasta i gminy Brusy, miasta i gminy Czersk, miasta Chojnice, gminy Konarzyny i gminy Chojnice.

Zawody zostały przeprowadzone szybko i sprawnie w pięknej scenerii Jeziora Karsińskiego. Uczestnicy i opiekunowie zostali poczęstowani zupą, herbatą oraz kawą ufundowaną przez gospodarza. Medale i dyplomy dla najlepszych zawodników naszego powiatu ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Tylko dzięki zaangażowaniu i społecznej pracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz pomocy dyrektorów szkół i samorządów gminnych uczniowie mogą dalej rywalizować na szczeblu wojewódzkim. W każdym biegu 5 zawodniczek i zawodników uzyskało prawo startu w Igrzyskach i Gimnazjadzie Wojewódzkiej w Indywidulanych Biegach Przełajowych, które odbędą się na wiosnę.

Klasyfikacja w poszczególnych biegach:

szkoły podstawowe:

dziewczęta 800 metrów