POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM

W poniedziałek 9 stycznia 2023 r. w Wiejskim Domu Kultury w Silnie odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób, przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień, stworzenie dzieciom możliwości szlachetnego współzawodnictwa oraz promocja nowych talentów. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach: klasy I-III (9 występów), klasy IV-VI (15 występów) oraz klasy VII-VIII (11 występów). Naszą szkołę reprezentowali:

z klasy II: Barbara Januszewska, Kornelia Skonieczna, Bartosz Stoltmann, Nina Świerko (zespół)

z klasy III: Olga Schada Borzyszkowska

z klasy IV: Alexander Lewinski, Sebastian Stoltman, Dominik Szada Borzyszkowski (zespół)

z klasy VIII: Jan Gierszewski

Nasi reprezentanci, mimo lekkiego stresu, spowodowanego występem przed sporą publicznością, dali się poznać z bardzo dobrej strony. Jury doceniło ich starania, plasując Jana i Olgę na trzecim miejscu w swoich kategoriach, a zespół drugoklasistów o wdzięcznej nazwie Sworne Dziatki – na miejscu pierwszym. Gratulujemy serdecznie zarówno nagrodzonym, jak i pozostałym uczestnikom.

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2023-01-10 19:03:36