POŻEGNANIE ZIMY, POWITANIE WIOSNY

Marzanno, Marzanno, ty Zimowa Panno, my cię żegnamy i wiosnę witamy”

22 marca 2021r., jak każe tradycja, postanowiliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Marzanna -symbol zimy - jest kukłą wykonaną ze słomy, ubraną w łachmany, a czasami w strój ludowy. My przygotowaliśmy Marzannę ubraną w papierowy strój wykonany przez wszystkie dzieci z Oddziału przedszkolnego. Część zasadniczą pomogła nam wykonać wychowawczyni, ale wszystkie części ciała i stroju wykonaliśmy sami. W stroju znalazły się elementy haftu kaszubskiego, Minecrafta i twórczości własnej dzieci.

Pożegnanie rozpoczęliśmy od nauki wierszyka skierowanego do „Zimowej Panny”. Następnie pożegnaliśmy Marzannę dialogową zabawą kołową na boisku. Potem przeszliśmy z Marzanną poza granice wsi, aby ostatecznie spalić ją na brzegu rzeki Brdy. ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO! - krzyczeliśmy głośno.

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-03-23 15:25:14