POZNAJ I CHROŃ KASZUBSKĄ PRZYRODĘ

W środę, 8 września 2021r, uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Swornegaciach wraz z nauczycielem regionalistą wybrali się na Grę Terenową Witoczno. Kaszuby to malownicza kraina na Pomorzu, której bogata historia, wyjątkowy, zróżnicowany krajobraz, zielone lasy, urokliwe rzeki, jeziora i wzgórza przyciągają zainteresowanie ludzi z różnych zakątków świata. Celem wyżej wspomnianej gry jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży oraz osób starszych walorów przyrodniczych i kulturowych Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz zdrowego trybu życia. Punkty Gry Terenowej Witoczno zostały rozmieszczone tak, aby przybliżyć ciekawe miejsca, jednocześnie daleko od popularnych szlaków spacerowych, tak aby unikać kontaktu z innymi osobami. Trasa rozgrywki prowadzi wokół jeziora Witoczno koło Swornegaci i liczy około 8 km. Należy dotrzeć do wyznaczonych 10 punktów od W01 do W10. Większość z nich zlokalizowana jest przy mostach, pomostach, drzewach i słupach energetycznych. Uczniowie zdobyli wszystkie punkty za co otrzymali upominki.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2021-09-08 12:13:28