PROMUJEMY MŁODE TALENTY

25 października 2020r. w Baninie rozstrzygnięto Konkurs na najpiękniejszą prezentację pieśni poświęconej św. Janowi Pawłowi II w 100-lecie urodzin „Kaszëbi dlô Jana Pawła II”. Konkurs skierowany był do wszystkich ludzi rozmiłowanych w kaszubskiej kulturze. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach: Amelia Stanisławska oraz Michał Moga wraz z nauczycielem regionalistą z chęcią zaangażowali się w ten projekt. Celem konkursu było budzenie zainteresowania pieśnią kaszubską, kształtowanie tożsamości kulturowej, a także rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Zadaniem, z którym musieli się zmierzyć uczestnicy, było nauczenie się pieśni „Swiãti Janie Pawle”, nagranie jej wykonania kamerą lub aparatem i przesłanie do organizatorów. Wyróżniona została Amelia Stanisławska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Opracowała Marzena Borzyszkowska