Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

PRZEDSTAWIENIE

   18 września 2019r. gościliśmy w szkole artystów z Krakowa, którzy przedstawili nam spektakl teatralny pt. "BORSUK BAZYLI WYRUSZA DO MIASTA". Zabawny Borsuk wyruszył do miasta z wizytą do swej przyjaciółki Myszki. Nie wiedział jednak, że miasto tak bardzo różni się od lasu, w którym mieszkał. W mieście przez jezdnię przechodzić można tylko w wyznaczonym miejscu (po pasach lub na skrzyżowaniu przy sygnalizacji świetlnej), nie wolno też zatrzymywać się na jezdni. Bazylii w mieście czuł się bardzo zagubiony. W tych ulicznych tarapatach Borsukowi pomógł pan Policjant, który zapoznał go z elementarnymi zasadami ruchu drogowego.
Oprócz drogowych niespodzianek, w mieście Bazylego czekało jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Podstępny Kot, który oszukał Borsuka obiecując mu pomoc w dotarciu do Myszki.

Wszyscy uczniowie, pomagając Borsukowi, mogli przypomnieć sobie znaczenie świateł sygnalizacyjnych oraz znaczenie znaków: stop i przejście dla pieszych. Utrwalili również numery alarmowe, z których należy korzystać podczas zagrożenia życia lub zdrowia. 
Przedstawienie ufundowała Rada Rodziców.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2019-09-19 08:22:06
Data edycji: 2019-09-19 19:38:51
Ilość wyświetleń: 226

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button