PRZEDSTAWIENIE

18 września 2019r. gościliśmy w szkole artystów z Krakowa, którzy przedstawili nam spektakl teatralny pt. "BORSUK BAZYLI WYRUSZA DO MIASTA". Zabawny Borsuk wyruszył do miasta z wizytą do swej przyjaciółki Myszki. Nie wiedział jednak, że miasto tak bardzo różni się od lasu, w którym mieszkał. W mieście przez jezdnię przechodzić można tylko w wyznaczonym miejscu (po pasach lub na skrzyżowaniu przy sygnalizacji świetlnej), nie wolno też zatrzymywać się na jezdni. Bazylii w mieście czuł się bardzo zagubiony. W tych ulicznych tarapatach Borsukowi pomógł pan Policjant, który zapoznał go z elementarnymi zasadami ruchu drogowego.
Oprócz drogowych niespodzianek, w mieście Bazylego czekało jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Podstępny Kot, który oszukał Borsuka obiecując mu pomoc w dotarciu do Myszki.

Wszyscy uczniowie, pomagając Borsukowi, mogli przypomnieć sobie znaczenie świateł sygnalizacyjnych oraz znaczenie znaków: stop i przejście dla pieszych. Utrwalili również numery alarmowe, z których należy korzystać podczas zagrożenia życia lub zdrowia.
Przedstawienie ufundowała Rada Rodziców.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2019-09-19 08:22:06