PRZEDSTAWIENIE

Grudzień to okres, który sprzyja organizacji różnych imprez świątecznych. Z tej okazji również uczniowie z koła teatralnego przygotowali "Świąteczne przedstawienie". Inscenizacja miała na celu pokazanie wszystkim, że oprócz pięknej choinki, drogich, wspaniałych prezentów ważna jest tak naprawdę sfera duchowa - to w jaki sposób przygotowujemy się na przyjście Zbawiciela czy potrafimy zobaczyć wokół siebie potrzeby bliźniego. Jezus przychodzi do nas w osobie drugiego człowieka, w przedstawieniu przyszedł do nas w osobie Tancerki, Anioła, Śnieżki, Krasnoludków, Belli, Kopciuszka, Pirata czy Czarownicy. Młodzi aktorzy recytowali teksty oraz interpretowali w sposób aktorski swoje role. Wszyscy wystąpili w przygotowanych przez siebie pięknych strojach. Role Krasnoludków zagrały dziewczynki z klasy drugiej /Marta, Natasza, Julia, Klaudia, Teresa/. Kolejne role to: chłopiec - Hubert Januszewski, mama - Marta Moga, Tancerka-  Dominika Jażdżewska, Anioł - Alicja Stanisławska, Bella - Marietta Szulc, Śnieżka - Olga Jacewicz, Kopciuszek - Oliwia Lewińska, Czarownica - Maria Kołodziejska, Pirat - Weronika Siuda - Ciesielska, Dobra Wróżka - Zuzanna Stoltman. Głównym celem przedstawienia było wprowadzenie widzów w radosną atmosferę zbliżających się Świąt. Wszystkim czytającym sprawozdanie mottem zaczerpniętym z naszego przedstawienia życzymy, aby potrafili "Dawać innym i dzielić się z innymi. To Prawdziwa Sztuka!". Życzymy więc otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych... "bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!".

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2019-12-18 21:12:42