PRZEDSTAWIENIE

10 grudnia 2015 roku do Szkoły Podstawowej w Swornegaciach zawitali aktorzy ze spektaklem profilaktycznym pt. ,,Mniam Mniam”. Już po nazwie można się domyślać, iż przedstawienie dotyczyło głównie zdrowego odżywiania. Poruszony był problem uzależnienia od żywności typu: fast food, słodycze, chipsy itp.

Aktorzy w humorystycznym stylu kilkakrotnie podkreślali, iż: ,,jesteś tym co jesz”. Uczniowie usłyszeli, iż prawidłowo wykształcone nawyki dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny oraz intelektualny każdego człowieka. Sposób żywienia wpływa na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się, a tym samym na lepsze wyniki  w nauce.

Główni bohaterowie: Wanda i Kazik myszkowali w szkolnym sklepiku wypełnionym niezdrową żywnością, jednak pewnego dnia odnaleźli tam tajemniczą księgę, która miała moc wyczarowania niebiańsko zdrowych, dobrych i kolorowych potraw. W ich przygotowaniu pomagał Doktor Klepka, Wacław Kichacz (wywąchujący zdrową żywność) oraz Magda Seler. To zabawne przedstawienie przekazało dużą porcję walorów edukacyjnych oraz dobrej zabawy.

Miejmy nadzieję, iż nasi szkolni widzowie, którymi byli uczniowie klas: 0 - IV,zrozumieli jak istotnie wpływa na człowieka sposób odżywiania. A w pamięci pozostaną im słowa: ,,JESTEŚ TYM, CO JESZ”

Data dodania: 2015-12-10 20:07:00
Data edycji: 2018-11-07 20:09:57