PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM CZYLI REKREACJA I EDUKACJA

W dniu 25 listopada 2015r. z okazji zbliżających się Mikołajek uczniowie kl. V i VI  wybrali się pod opieką swoich wychowawców do Chojnic na zajęcia rekreacyjne do Parku Wodnego i zajęcia edukacyjne do  Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Łącząc przyjemne z pożytecznym po aktywnym wypoczynku na basenie wyruszyli busem do Eksperymentarium. Tam przeszli ,,ścieżką zwiedzania’’ przez 13 stanowisk interaktywnych, na których mieli okazję poznać  poprzez obserwację i zabawę elementy przyrodnicze i historyczno - kulturowe charakterystyczne dla powiatu chojnickiego. Między innymi doświadczyli i zaobserwowali florę i faunę, poznali właściwości roślin i cechy zwierząt. Obejrzeli animację przedstawiającą historię minionych dziejów Chojnic. Dowiedzieli się jak w nieinwazyjny sposób pozyskać odnawialne źródła energii. Spróbowali też ,, swoich sił’’ na oryginalnym bojerze i nie tylko. Uczniowie zadowoleni i pełni nowych doświadczeń  wrócili do domu.

Data dodania: 2015-11-25 19:40:00
Data edycji: 2018-11-07 19:41:51