PRZYSTANEK ŚW. MIKOŁAJA

Uczniowie klas najmłodszych odwiedzili  Przystanek Świętego Mikołaja w Drzewinie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom informacji o pochodzeniu i historii Świętego Mikołaja. W wiosce powitał nas Elf, który przedstawił nam program naszej wizyty i zapoznał nas ze zwierzętami przebywającymi  w żywej szopce. Były to urocze alpaki, kózki i osiołęk. Następnie popijając ciepłą, zimową herbatkę, przy rozpalonym ognisku słuchaliśmy ciekawych opowieści na temat Laponii, św. Mikołaja i Elfów. W elfowym kinie obejrzeliśmy film o Świętym Mikołaju i tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wielkie wrażenie wywarła na nas ogromna, ruchoma wioska świąteczna, a tuz obok niej druga zbudowana z klocków lego. Chłopcom bardzo podobała się ta druga, długo przyglądali się wszystkim najdrobniejszym elementom. Niektórym w zakamarku udało się dostrzec nawet Marylę Rodowicz. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty, na których dzieci samodzielnie wykonały świąteczne stroiki i bombki. Piękne kule w najbliższym czasie ozdobią nasze klasowe choinki. Jednak najważniejszym i długo wyczekiwanym momentem było  spotkanie ze Świętym Mikołajem. Sam Mikołaj wykazał się wiedzą na temat etymologii nazwy naszej miejscowości/ czym bardzo nas zaskoczył/. Podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat  zalet  i dał nam kilka cennych rad. Wizyta przebiegała w przyjaznej atmosferze, wypełnionej  śmiechem  i żartami. Basia opowiadając żart Mikołajowi rozśmieszyła nas wszystkich. Kornelia przekazała Mikołajowi prośbę taty. Tak więc, wizyta w wiosce Świętego Mikołaja sprawiła, iż poczuliśmy nastrój oraz magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był to bardzo radosny dzień!

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2023-11-29 16:30:20