ROWEREM NA PODIUM

23 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Silnie odbyły się gminne eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.
W eliminacjach uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje gimnazjalistów z 6 szkół Gminy Chojnice. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru. Swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokazali pokonując przygotowany tor przeszkód. Drużyny wykonywały też zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie;
Adam Chrapkowski i Mikołaj Kiedrowski z kl. IIg oraz Bartosz Pawlak – kl.IIIg zdobyła
II miejsce zespołowo!
Natomiast Mikołaj Kiedrowski w klasyfikacji indywidualnej zdobył trzecie miejsce!
Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły Artur Jaster pogratulował sukcesów oraz wręczył wraz z organizatorem turnieju Piotrem Synakiem pamiątkowe dyplomy i super nagrody!
Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły zdobycia tak wysokich miejsc!!
Opracowała Urszula Szulc
Data dodania: 2018-04-14 13:59:00