RUPAKI SĄ WŚRÓD NAS

"Rupaki są wśród nas" pod takim hasłem zorganizowano kolejny szkolny konkurs poezji dziecięcej. Miał on na celu popularyzację twórczości Danuty Wawiłow, doskonalenie sztuki recytatorskiej, ukazanie piękna języka polskiego oraz promocję młodych artystów.  Konkurs poprzedziła krótka prezentacja dotycząca życia i twórczości autorki "Rupaków". Uczniowie poznali postać poetki, tłumaczki, autorki popularnych wierszy. Pisarka świetnie rozumiała świat dzieci, ich poczucie humoru i emocji. Traktowała swoich czytelników z szacunkiem i ogromna sympatią.
Konkurs przebiegał  w dwóch etapach. Pierwszy to część plastyczna. Po wysłuchaniu wiersza "Rupaki" dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię twórczą i przelały na papier swoje wyobrażenie o wyglądzie stworków. W konkursie plastycznym sami uczniowie wybrali portrety Rupaków, które najbardziej im się podobały. Najwięcej entuzjazmu wywołał stworek przedstawiony przez Olgę Schada Borzyszkowską, Rupak jako "Kolorowa Fasolka". Dzieciom bardzo podobały się również prace Agaty Stanisławskiej, Barbary Hapka, Heleny Skoniecznej, Adama Stanisławskiego oraz Henryka Modzelewskiego. W kolejnym tygodniu uczniowie recytowali wiersze Danuty Wawiłow.  W konkursie recytatorskim wyróżniono wśród uczniów: klasy I - Agatę Jażdżewską, Alicję Kawkę i Weronikę Kontek;  klasy II- Kornelię Skonieczną, Bartosza Stoltmana, Ninę Świerko i Wojciecha Borowicza,  klasy III - Helenę Skonieczną, Aleksandrę Hohn i Piotr Jażdżewskiego. Na zakończenie dzieci wysłuchały  kilku piosenek ze słowami wierszy Danuty Wawiłow. Szczególnie podobała się piosenka "'Szybko", której melodyjny, łatwy refren podchwycili wszyscy uczniowie. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody, wszyscy uczestnicy słodycze i balony.
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2023-06-07 13:05:44