"SKĄPIEC" MOLIERA

25 października 2016 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku, którzy przedstawili adaptację komedii Moliera ,,Skąpiec”, będącą w kanonie lektur obowiązkowych.

Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Trójka utalentowanych aktorów zmierzyła się z archaicznym tekstem i przystosowała go w sposób ciekawy dla współczesnego widza. Wystąpili w maskach i charakterystycznych strojach, które pięknie oddały klimat XVII-wiecznej rzeczywistości. Gra w ograniczonym składzie wymagała od nich dużych umiejętności mimicznych, sprawności ruchowej i głosowej. Młodzi aktorzy zostali bardzo pozytywnie odebrani przez uczniów gimnazjum i klasa VI szkoły podstawowej.

Spektakl był bardzo pouczający, pełen gorzkiego humoru. To studium skąpstwa, które uosabia Harpagon.

Wizyta teatru okazała się dla nas pożyteczną lekcją i ciekawym doświadczeniem. Sztuka dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, stanowiła okazję do przypomnienia treści i problematyki  komedii Moliera, a  najmłodsi  gimnazjaliści otrzymali niezwykłe zaproszenie do przeczytania książki.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2016-10-15 18:24:00