SKRZYNIA SKARBÓW PEŁNA SŁODKOŚCI

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy VII przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klasy II grę terenową podchody. Terenem zabawy był las nieopodal szkoły. Zanim wyruszyliśmy do lasu dostaliśmy od  starszych kolegów cenne wskazówki. Ponieważ równocześnie z nami inne klasy bawiły się w podobny sposób, nasze drogowskazy znajdowały się na zielonych kartkach. Odnajdując listy otrzymywaliśmy zadanie do wykonania, wskazówkę, gdzie mamy wypatrywać kolejnego listu i kawałek puzzla. Szukając uważnie obserwowaliśmy otoczenie, by nie przegapić żadnych znaków wskazujących drogę i pozostawionych listów. Z ciekawością odczytywaliśmy i sprawnie wykonywaliśmy przygotowane dla nas zadania. Rozwiązywaliśmy rebusy, wymienialiśmy nazwy ptaków, szukaliśmy kolorowej wstążki, wykonywaliśmy obliczenia matematyczne, układaliśmy żółwia z szyszek / ciekawe ,dlaczego akurat żółwia, przecież bardzo szybko i sprawnie nam wszystko wychodziło/, układaliśmy wierszyk o wakacjach i tańczyliśmy Makarenę. Na końcu z zebranych kawałków puzzli ułożyliśmy obrazek,  przedstawiał on miejsce w którym znajduje się nasz skarb. Zanim go odszukaliśmy przeczytaliśmy ostatnią wiadomość. Zawierała ona odpowiedzi na wykonane zadania oraz życzenia, liczby były wynikami wykonanych wcześniej działań. Krok dzielił nas od znalezienia skarbu, chociaż był to krok długo szukaliśmy skarbu. W końcu Bartek zauważył skrzynię ukrytą w norze. Z zaciekawieniem i niecierpliwością otwieraliśmy skrzynię, ku naszej radości wypełniona była słodyczami. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy, a przy okazji nabyliśmy umiejętności stosowania i przestrzegania określonych reguł gry oraz wdrożyliśmy się do pracy zespołowej. Było bardzo wesoło. Na koniec z okazji Dnia Dziecka dzielimy się z Wami cudownymi życzeniami, które otrzymaliśmy od klasy VII, równocześnie dziękując im za zaangażowanie w przygotowanie gry i radosny nastrój, który towarzyszył nam podczas zabawy.

24 - tylu wspaniałych godzin w ciągu każdej doby,

7- tylu dni pełnych uśmiechu w ciągu każdego tygodnia,

28- przynajmniej tylu szczęśliwych dni w każdym miesiącu,

365 - tylu wspaniałych przygód w ciągu roku,