ŚLADAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA

1 października 2019r. uczniowie klas 0-III udali się na wycieczkę autokarową do Torunia. Pomimo bardzo wczesnej godziny wyjazdu, humory wszystkim dopisywały. Pierwszym punktem naszej przygody była wizyta w Teatrze „Baj Pomorski”, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Szewczyk Dratewka". Popularna bajka o Szewcu Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście. Spektakl rozgrywał się w atrakcyjnej scenografii, której głównym motywem jest pomysłowe krzesło. Dzieje Szewczyka są pięknym snem o krainie, gdzie "każda rzeka była z miodu albo z mleka ...". Najmłodsi widzowie zobaczyli w przedstawieniu marionetki sycylijskie oraz lalki pomysłowo skonstruowane w oparciu o koło.

Następnie uczniowie udali się pieszo na Stary Rynek. Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Wąskimi uliczkami przeszli pod Krzywą Wieżą, z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku.

Wędrówkę po mieście uczniowie zakończyli w Planetarium. Uczestnicy wycieczki obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż”. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udali się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Pokazali dzieciom, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznali Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdzali, czy w kosmosie można spotkać ufoludki.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę. Ten dzień na pewno zapadnie na długo w ich pamięci.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2019-10-01 20:47:20