SOWY PARKU NARODOWEGO „BORY TUCHOLSKIE”

W dniu 25 listopada 2020 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie został rozstrzygnięty etap plastyczny XIX Konkursu Wiedzy Przyrodniczej odbywającego się w tym roku pod hasłem Sowy Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. Nadesłano 147 prac z 19 szkół. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej portret jednego wybranego gatunku sowy występującego na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Mógł być to: puchacz, włochatka, sóweczka, puszczyk zwyczajny, uszatka.

Jury składające się z pracowników Parku Narodowego „Bory Tucholskie” pod przewodnictwem Magdaleny Kochanowskiej postanowiła nagrodzić uczniów naszej szkoły z klasy drugiej: Arkadiusza Kiełpińskiego, Tymoteusza Höhn i Jana Szyszkę.

Opracowała Violetta Bucław

Data dodania: 2020-12-09 20:42:38