SPARTAKIADA SPORTOWA LUDWIGSLUST'2011

Na zaproszenie Powiatowego Zrzeszenia Sportowego w Ludwigslust na Spartakiadę Sportową do tego miasta udała się 17 osobowa reprezentacja uczniów oraz dwoje opiekunów z Zespołu Szkół w Swornegaciach ( od 17.06 - 19.06.2011r.)

Wielką pomocą w organizacji wyjazdu i samego pobytu w Niemczech służyło uczestnikom małżeństwo Ina i Diter Nickel . Wyjazd doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej Gminy Chojnice , w szczególności pana Wójta Zbigniewa Szczepańskiego, który przychylnie odniósł się do tego wyjazdu.

Reprezentacja sportowców ze Swornegaci była na tych zawodach jedyną ekipą z Polski. Koszulki nawiązywały do barw Polski. Flagi narodowe i gminy Chojnice ukazywały patriotyzm narodowy i lokalny. Baner z nazwą miejscowości Swornegacie promował również nasza małą ojczyznę.

Przebywaliśmy w miejscowości Balow ( 20 km od Ludwigslust). Pobyt sfinansowała Pani Burmistrz i społeczność lokalna z Balow za co jesteśmy wdzięczni. Urzekła nas życzliwość i serdeczność gospodarzy, a opiekuńczość Pani Iny i Pana Ditera ujęła wszystkich uczestników tego pobytu. Jesteśmy bezgranicznie wdzięczni wszystkim ,którzy pomogli w wyjeździe. Firmom przetwórstwa leśnego z Brus oraz zakładom mięsnym z Konarzyn i Brus dziękujemy za przekazane produkty, które w dowód wdzięczności i promocji naszego regionu otrzymali państwo Ina i Diter Nickiel, Pani Burmistrz Balow oraz pani gospodarz obiektów ,w których mieszkaliśmy. Przekazaliśmy również chleby upieczone przez panią Bożenę Szwal – Gemba w piecu chlebowym przy Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach. Uczestnicy w strojach regionalnych przekazali otrzymane produkty w koszykach producentów ze Swornegaci ufundowanych przez Sołtysa Sołectwa Swornegacie Pana Grzegorza Wiśniewskiego. Promowaliśmy naszą gminę, miejscowość i region poprzez foldery turystyczne, stroje kaszubskie i informację o naszej małej ojczyźnie. Mamy nadzieję nawiązać współpracę sportowo - kulturalną na poziomie miejscowości Balow i Swornegacie.

W zawodach sportowych w Ludwigslust wzięło udział około 600 młodych sportowców z tego powiatu i nasza skromna reprezentacja. Wspaniale zorganizowane zawody przez gospodarzy i sprawny ich przebieg to wzór do naśladowania dla naszego powiatu. Zawodnicy dzielnie spisali się w poszczególnych konkurencjach i pokazali hart ducha i sportowej rywalizacji ukazując w ten sposób wysoki poziom sportu młodzieżowego naszej gminy. Przywieźliśmy ponad 20 medali w biegach krótkich oraz długich ,a także w konkurencjach technicznych w skoku w dal , wzwyż i w rzucie piłeczką palantową.

W spartakiadzie sportowej w Ludwigslust uczestniczyli:

Anna Majer , Mateusz Rosa z klasy III,

Paulina Kiedrowska, Wiktoria Stachowicz, Dominika Rudnik, Łukasz Gemba, Adam Dalecki z klasy IV,

Anna Trzebiatowska, Agata Naparty, Oliwia Drobińska z klasy V,

Michał Jażdżewski, Marcin Rosa, Marek Ryduchowski z klasy VI

oraz gimnazjaliści z klasy III Damian Rudnik, Michał Jakubowski, Piotr Michalak, Wojciech Stoltmann

opiekunami byli: Zbigniew Sabiniarz, Zdzisław Bucław

Wyniki konkurencji LA (miejsca na podium i w finale):

Klasy III-IV

Sprint na 50m

I miejsce – Łukasz Gemba – 7,5 s

III miejsce – Paulina Kiedrowska – 8,3s

IV miejsce – Wiktoria Stachowicz

Skok w dal

IV miejsce – Mateusz Rosa

Rzut piłeczka palantową 80g

I miejsce – Wiktoria Stachowicz – 31,30m

Bieg na 800m dziewczęta

I miejsce – Anna Majer – 3.04,54 (klasa III)

II miejsce – Dominika Rudnik – 3.02.44 (klasa IV)

Bieg na dystansie 1000m

I miejsce – Adam Dalecki – 3,45,18

III miejsce – Łukasz Gemba – 3.47,12

Klasy V - VI

Sprint na 75m

III miejsce – Oliwia Drobińska – 12,4s

IV miejsce – Agata Naparty

I miejsce – Michał Jażdżewski – 10,6s

V miejsce – Marcin Rosa

Skok w dal

II miejsce – Anna Trzebiatowska - 4,11m

IV miejsce – Agata Naparty

I miejsce – Michał Jażdżewski – 4,68m

Rzut piłeczka palantową

I miejsce – Michał Jażdżewski – 39m (200g)

III miejsce – Anna Trzebiatowska – 31,30m (80g)

Bieg na 800m dziewczęta

I miejsce – Anna Trzebiatowska - 2,49,84

IV miejsce – Oliwia Drobińska

V miejsce – Agata Naparty

Bieg na dystansie 1000m

I miejsce – Michał Jażdżewski – 3,36 min

II miejsce – Marcin Rosa – 3,50 min

Juniorzy młodsi ( klasa III g )

Sprint 100m

I miejsce – Michał Jakubowski – 12,8s

II miejsce – Piotr Michalak – 13,2s

Skok wzwyż

I miejsce – Piotr Michalak – 1,50m

Rzut oszczepem

I miejsce – Damian Rudnik

II miejsce – Wojciech Stoltmann

Bieg na dystansie 1500m

I miejsce – Damian Rudnik – 4,22,14

II miejsce – Michał Jakubowski – 4,53,83

III miejsce – Wojciech Stoltmann – 5,10,81

Sztafeta 4x100m ( mieszana z udziałem Ani Trzebiatowskiej kl. V)

I miejsce 0,53,9

Damian Rudnik, Piotr Michalak, Wojciech Stoltmann, Anna Trzebiatowska.

Data dodania: 2011-11-03 21:04:00
Data edycji: 2018-11-03 21:07:08