SPARTAKIADA SPORTOWA W LUDWIGSLUST

W dniach 13-17 czerwca 2019r. 18-osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej wraz z dwojgiem opiekunów, korzystając z zaproszenia Pani Burmistrz, udała się do zaprzyjaźnionej miejscowości w Niemczech – Balow.

Pierwszy dzień to już tradycyjnie zwiedzanie okolicy. Na początek udaliśmy się do miasta Schwerin, by pospacerować po brukowanym rynku, przyglądając się przy okazji gotyckiej katedrze i miejskiemu ratuszowi z tego samego okresu. Stamtąd skierowaliśmy się do symbolu miasta – bajecznego pałacu-zamku, który mogliśmy podziwiać spacerując po niezwykłych książęcych ogrodach.

Zanim udaliśmy się na posiłek, by nabrać sił do dalszej części wyprawy, zatrzymaliśmy się jeszcze na kilka chwil nad jednym z okolicznych jezior, by przyjrzeć się rywalizacji załóg na smoczych łodziach; był to niejako przedsmak corocznego Festiwalu Smoczych Łodzi, obchodzonego w Schwerinie w sierpniu.

Ostatnim tego dnia punktem naszej wycieczki było Schweriner Zoo. Zachwyciło nas tam sporo zwierząt, wszystkim nam jednak najbardziej zapadł w pamięć pewien gibon ze swoim charakterystycznym wyciem-śpiewem i jakby specjalnie dla widzów przygotowanym układem choreograficznym na lianach i gałęziach.

Następnego dnia udaliśmy się do Ludwigslust, by wziąć udział w spartakiadzie lekkoatletycznej. Nasz występ z pewnością zaliczyć możemy do udanych, o czym świadczyć może 14-krotne zajmowanie miejsca na podium w takich dyscyplinach, jak: rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m, biegi na dystansie 100m i 800m. Zmęczeni całym dniem startów, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy na nasze miejsce noclegowe w Balow.

To jednak jeszcze nie koniec naszych osiągnięć. Trzeci dzień wyjazdu również stał pod znakiem sportowej rywalizacji. W godzinach przedpołudniowych wzięliśmy udział w przełajowych biegach w Ludwigslust, w malowniczym parku otaczającym barokowy zamek, jeden z ciekawszych zabytków miasta. Startowaliśmy na dwóch dystansach: 2 km i 5 km; nasze zadowolenie z poprzedniego dnia urosło jeszcze bardziej, gdyż i tu osiągaliśmy sukces za sukcesem – łącznie 11 miejsc medalowych w różnych kategoriach wiekowych!

Chyba nikt nie mógł mieć wątpliwości, że po tych dwudniowych zawodach każdy z nas myślał już tylko o odpoczynku. Dzięki uprzejmości naszych Gospodarzy mogliśmy rozluźnić mięśnie, korzystając z uroków odkrytego basenu w miejscowości Grabow; było to kilka godzin wspaniałej zabawy i relaksu, którego tak bardzo potrzebowaliśmy.

Następny dzień po śniadaniu to już tylko pożegnanie z „naszą” Panią Burmistrz i wszystkimi tymi, którzy dbali, by nasza wizyta przebiegała bezpiecznie i przyjemnie. Mimo że byliśmy w Balow tylko kilka dni, to wrażenia z wyjazdu na długo zostaną w naszej pamięci.

Oto nasi medaliści:

Paweł Borzyszkowski                2 miejsce - bieg na dystansie 800m, sztafeta

3 miejsce- pchniecie kula, 100m, bieg na dystansie 5 km

Filip Szulc                                     1 miejsce- bieg na dystansie 2km

3 miejsce- bieg na dystansie 800m, skok w dal, rzut piłeczka palantową

Maria Prądzinska                        1 miejsce –bieg na dystansie 5km, pchnięcie kulą

2 miejsce- bieg na dystansie 800m, sztafeta

Paulina Gac                                  2 miejsce- sztafeta