Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SPARTAKIADA SPORTOWA W LUDWIGSLUST

SPARTAKIADA SPORTOWA W LUDWIGSLUST

W tym roku na spartakiadzie sportowej w Ludwigslust naszą gminę reprezentowały szkoły z Swornegaci i Kłodawy. Dyrektor  Zespołu Szkół w Swornegaciach Zdzisław Bucław zaproponował uczniom Szkoły Podstawowej w Kłodawie  wspólny wyjazd do Niemiec. Na zaproszenie Powiatowego Związku Sportowego w Ludwigslust  udali się więc do zachodnich sąsiadów uczniowie tych dwu szkół.  Wycieczka trwała od 23 do 27 czerwca 2016r.

 Pierwszego dnia po przyjeździe do Balow, gdzie była nasza baza noclegowa, poznaliśmy miejscowe atrakcje oraz zagraliśmy z miejscową młodzieżą w siatkówkę. W piątek po śniadaniu pojechaliśmy do Schwerina, gdzie cały dzień spędziliśmy w parku linowym i miejscowym ZOO. Wieczorem po powrocie do Balow braliśmy udział w miejscowym festynie, gdzie nasze dzieci nawiązywały kontakty z tamtejszą młodzieżą. W sobotę rano pojechaliśmy na docelową imprezę tego wyjazdu czyli spartakiadę sportową. Po uroczystym otwarciu i gorącym przywitaniu naszej reprezentacji przez organizatorów zaczęła się rywalizacja sportowa w poszczególnych kategoriach wiekowych w duchu „fair play” Oto nasi medaliści:

Wiktoria Jażdżewska SP Kłodawa- 50m- III miejsce

Iza Kobierowska SP Kłodawa - 800m -II miejsce

Natalia Breska SP Kłodawa -800m-III miejsce

Filip Szulc SP Swornegacie -800m- III miejsce

Jan Jażdżewski SP Swornegacie - 800m-III miejsce

Beata Majer SP Swornegacie -50m- III miejsce

Wojciech Fojuth SP Swornegacie -800m-III miejsce

Zuzanna Stoltmann- 800m -II miejsce

Dominik Orlikowski SP Kłodawa -800m-III miejsce

Marta Schada Borzyszkowska SP Swornegacie -rzut p. palantową - II miejsce i  skok wzwyż - II miejsce

Kacper Fojuth SP Kłodawa - 800m -I miejsce, 75m-I miejsce, skok w dal-I miejsce

Adam Chrapkowski SP Swornegacie - rzut p. palantową-III miejsce, 800m-II miejsce

Sztafeta 4x75m-III miejsce w składzie Natalia Kontek SP Swornegacie, Mikołaj Kiedrowski SP Swornegacie, Adam Chrapkowski SP Swornegacie, Kacper Fojuth SP Kłodawa.

Największym bohaterem tej spartakiady był  Mikołaj Dalecki, który otrzymał złoty medal za wzorową postawę sportowca. Po przybiegnięciu na metę w biegu na 800m Mikołaj został udekorowany brązowym medalem. Później podszedł do swojego opiekuna Mirosława Gintera i zgłosił mu pomyłkę organizatorów  mówiąc, że medal ten jemu się nie należy, ponieważ przed nim w tej kategorii wiekowej przybiegł Dominik Orlikowski. Po zgłoszeniu tego  faktu   organizatorzy spartakiady przyznali Mikołajowi Daleckiemu złoty medal ,,fair play” za postawę godną sportowca. Natomiast Mikołaj medal brązowy wręczył koledze z Kłodawy Dominikowi Orlikowskiemu, a sam na swoją szyję założył złoty medal, z którego był bardzo dumny. Wszyscy bardzo pogratulowali Mikołajowi jego uczciwej  postawy, która jest godna  naśladowania.

Po spartakiadzie obejrzeliśmy mecz  piłki nożnej Polska – Szwajcaria. Po powrocie do Balow odbyły się nocne podchody na których dzieci doskonale się bawiły. W niedzielę pojechaliśmy do Platschow, gdzie odwiedziliśmy zagrodę słoni i cyrk. Później pojechaliśmy do Grabow na basen, który znajduje się w pięknie położonym parku leśnym. Po powrocie do Balow odbył się pożegnalny grill, na którym oglądaliśmy mecz Mistrzostw Europy w piłce nożnej Niemcy- Słowacja. Następnego dnia po śniadaniu i ciepłym pożegnaniu udaliśmy się w drogę  powrotną. Przy wysiadaniu i podczas pożegnania pojawiały się w oczach łzy wzruszenia u uczniów zaprzyjaźnionych grup. Opiekunami podczas wyjazdu i pobytu byli Mirosław Ginter, Zofia Noga i Magdalena Graban.

Data dodania: 2016-06-03 21:43:00
Data edycji: 2018-11-03 21:50:55
Ilość wyświetleń: 729

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Godło
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej