W naszej szkole odbył się Dzień Europejski, którego celem było przybliżenie uczniom kultury, tradycji oraz języków wybranych państw europejskich. W wydarzeniu uczestniczyły oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I–VIII.
Każda klasa i oddział przedszkolny wylosowały jedno z pięciu państw: Hiszpanię, Francję, Niemcy, Włochy lub Czechy. Zadaniem uczestników było przygotowanie utworu muzycznego w języku wylosowanego kraju.
Prezentacje odbywały się w dwóch grupach: pierwszą tworzyły oddziały przedszkolne i klasy I–III, natomiast drugą klasy IV–VIII. Oprócz prezentacji muzycznych uczniowie przygotowali również plakaty, flagi oraz elementy dekoracyjne związane z reprezentowanymi krajami. Niektóre grupy wzbogaciły swoje występy o układy taneczne wykonywane w rytm prezentowanej muzyki.
Za swoje zaangażowanie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Dzień Europejski był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, rozwijania zainteresowań kulturowych oraz integracji społeczności szkolnej.
Opracowała Sabina Modzelewska

89-608 Swornegacie
Szkolna 11