SPOTKANIE ''MALUCHÓW'' Z ALPAKAMI

Dnia 6 czerwca 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego "B" wybrały się na pieszą wycieczkę aby przeżyć wesołe chwile z alpakami. Alpaki to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, są bardzo delikatne i zupełnie pozbawione agresji. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem z nimi. To spotkanie było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której Pani Agnieszka, opiekunka alpak, opowiedziała dzieciom o życiu i zwyczajach tych pięknych zwierząt. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na ich temat - gdzie żyją, skąd pochodzą i jakie są ich przysmaki. Każdy przedszkolak miał okazję nakarmić zwierzaki, wyczesać specjalną szczotką, przejść się z nimi na spacer, a także przytulić do tego mięciutkiego futerka- te wszystkie czynności sprawiły dzieciom bardzo wiele radości. Był również czas na wspólne zabawy ruchowe, kolorowanki tematyczne, także na odpoczynek. Po zajęciach z alpakami w drodze powrotnej spotkała dzieci miła niespodzianka. Pani Marta zaprosiła wszystkie dzieci na lody po których przedszkolaki wróciły bezpiecznie do szkoły. Dziękujemy Państwu Marcie i Piotrowi Hapka za zaproszenie naszej grupy do siebie, za tak miłe przyjecie i możliwość zorganizowania zajęć w terenie z tymi miłymi zwierzętami.  Dziękujemy także Pani Annie Stencel i Annie Lepak za pomoc w opiece nad dziećmi podczas naszej wyprawy.

Opracowała Magdalena Wielińska

Data dodania: 2024-06-16 17:37:00