SPOTKANIE NOWOROCZNE W CHOJNICACH

Wtorkowym popołudniem, ósmego stycznia 2019 roku, dzieci z klasy IV, V i VI z miejscowej Szkoły Podstawowej udały się z gwiôzdkama na spotkanie noworoczne zorganizowane  przez Chojnicki Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chojnicach. Dzieci przebrane  w kolorowe stroje kolędników z radością wyrecytowały wcześniej przygotowane wierszyki w języku kaszubskim. Poprzez swój występ chciały przypomnieć gościom stary, kaszubski zwyczaj, który jest nadal praktykowany na Kaszubach. Uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki w języku regionalnym-kaszubskim oraz opowiadali o bogatej tradycji tegoż języka. Poprzez wymieniony wyżej śpiew oraz recytację wierszy i ról, uczniowie przekazywali gospodarzom najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Po występie dzieci zostały nagrodzone gromkimi oklaskami i zaproszone do wspólnego poczęstunku. Każdy z uczniów otrzymał nowy numer biuletynu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego „Kluka" oraz słodycze.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2019-01-08 19:46:15