SPOTKANIE Z FORTEPIANEM

Dnia 28.X.2015r. uczniowie kl. V, VI i gimnazjum wybrali się do WDK w Swornegaciach na koncert w ramach projektu "Wielcy muzycy w wiejskiej świetlicy" pod tytułem „Preludium deszczowe – czyli spotkanie z fortepianem”. Wykonawcami koncertu byli artyści z Opery Nova w Bydgoszczy fortepian - Wojciech Broczkowski, flet poprzeczny - Magdalena Sikorska, śpiew - Adam Zaremba. Audycja nawiązywała do organizowanego w tym miesiącu w Warszawie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – jednego z najstarszych konkursów muzycznych na świecie.

Celem koncertu była popularyzacja muzyki Fryderyka Chopina, pobudzenie uczuć patriotycznych oraz utrwalenie takich pojęć, jak "solista", "kompozytor", "konkurs". Na zakończenie młodzież w podziękowaniu wręczyła artystom róże oraz nagrodziła ich owacjami na stojąco.

Data dodania: 2015-10-27 18:14:00
Data edycji: 2018-11-07 18:17:10