SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia to magiczny dzień. Wszyscy ubieramy piękne mikołajkowe czapki, gdyż tego dnia Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi im prezenty. Dziś Święty Mikołaj przyszedł do naszej szkoły. Ale zanim to nastąpiło zadzwonił i poinformował nas, że się spóźni. Musi nakarmić renifery i naprawić sanie. Zostawił dla nas kopertę z zadaniami. Podzieliliśmy się na 5 grup. Była grupa Choineczek, Bałwanków, Reniferków, Mikołajków i Elfików. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, zagadki, układanki literowe, układaliśmy puzzle. Na koniec z gazety wykonaliśmy Mikołajowe czapki. W nagrodę za poprawnie wykonane zadanie otrzymaliśmy litery z, których ułożyliśmy hasło: MIKOŁAJ. W trakcie pracy śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju. Była to wesoła zabawa. Następnie uczniowie z koła teatralnego zaprosili nas do obejrzenia inscenizacji pt. "Powitanie Świętego Mikołaja". No i wreszcie dotarł do nas Mikołaj. Obdarował nas słodkimi upominkami. Dzieci przyjmowały je z wypiekami na twarzach i nieskrywaną radością. Pożegnaliśmy Mikołaja piosenką i życzyliśmy szczęśliwego powrotu do domu. A więc do następnego roku drogi Mikołaju.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2016-12-06 21:39:00