SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

5 kwietnia 2016r. uczniowie klasy VI o godzinie 9.00 przystąpili do sprawdzianu organizowanego przez CKE dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

Sprawdzian obejmował wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch ‎pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka niemieckiego. Podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.

Sprawdzian składał się z dwóch części:

- część pierwsza – obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki – standardowy czas pracy z arkuszem egzaminacyjnym przewidziany był na 80 min, ‎

- część druga – obejmowała zadania z języka niemieckiego i trwała 45 minut, w tej części wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów były zadaniami zamkniętymi.

Swoje wyniki szóstoklasiści poznają 27 maja 2016. Teraz pozostało im już tylko czekanie.  Jednak, jak sami mówią, testy nie były trudne i mają nadzieje na dobre wyniki.

Data dodania: 2016-04-05 20:58:00
Data edycji: 2018-11-10 21:06:15