Sprawozdanie z Dnia Projektów w roku szkolnym 2016/2017

Już po raz szósty odbył się dzień projektów. Uczniowie  klasy II gimnazjum realizowali swoje projekty edukacyjne, które zaprezentowali 19 czerwca 2017r. Na dzień prezentacji  projektów zaproszono przewodniczącą  Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, wychowawców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.

Pierwsza swoją prezentację zaczęła grupa pod opieką pani Magdy Niesiołowskiej, jej tematem były „Witaminy i tajemniczy świat „E””. Na początku w prezentacji multimedialnej zaprezentowano witaminy i ich występowanie. Następnie obejrzeliśmy film „Wiem co jem”, w którym wystąpili uczniowie no i oczywiście witaminy. Grupa zaprezentowała teledysk do piosenki własnego autorstwa pt. ”Owoce świata”. Na koniec odbył się mały quiz, zwycięzcy otrzymali owocowe szaszłyki.

Druga grupa wybrała temat „Woda białe bogactwo”. Uczniowie przeprowadzili ankietę wśród młodzieży szkolnej. Wyniki przedstawili w swojej prezentacji. Na koniec zaprezentowali filmik z doświadczenia, jak wykonać filtr do wody.

Jako trzecia zaprezentowała się grupa pani Violetty Bucław. Grupa zajęła się udowodnieniem, że YouTube to raczej śmietnik. Z prezentacji dowiedzieliśmy się, że 10% na youtube to tutorial czyli filmiki uczące. Ostatnia grupa pod opieką pani Małgorzaty Michalewskiej badała „Uzależnienia współczesne niewolnictwo”. W prezentacji wykorzystano film „Trudne sprawy”, ukazujące różne spojrzenie na narkotyki.

Temat

Grupa

punkty

Witaminy i tajemniczy świat „E”

1.Kolter Karolina

2.Miszewski Mateusz

3.Stoltamann Zuzanna

4.Myszka Kamil

Uzależnienia - współczesne niewolnictwo

1. Majer Agata

2. Kontek Natalia

3. Kupczyk Patrycja

4.Paulina Fojuth

Youtube – źródło wiedzy czy śmietnik?

1.Szulc Wiktoria

2.Szulc Natalia