SUKCES KINGI I NATALII W ŁODZI

Po wielu miesiącach eliminacji, systematycznych treningów oraz wielu startów w  zawodach sportowych w dniach  21 - 22.06.2014r. odbył się  w Łodzi  XX Finał Czwartków Lekkoatletycznych pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży  z siedzibą w Warszawie, a pomysłodawcą wielokrotny reprezentant Polski i rekordzista w biegu na 100m Marian Woronin. W imprezie tej wzięło udział z całej Polski blisko 2500 zawodników i zawodniczek w rocznikach 2003 i mł, 2002 i 2001. W wietrznej i bardzo utrudniającej  bieganie pogodzie znakomicie w biegu na 600 metrów spisały się nasze zawodniczki w kategorii rocznika 2003 Kinga Januszewska i Natalia Kontek. W konkurencji tej rozegrano 5 serii finałowych w każdej po około 15 zawodniczek (sklasyfikowano 67 zawodniczek). Ostatecznie vice-mistrzynią Finału Ogólnopolskiego Czwartków LA uzyskując II miejsce została Kinga Januszewska (czas 1.52.40), a bardzo wysokie VI miejsce uzyskała Natalia Kontek (czas 2.00.18).

Kinga odebrała puchar za II miejsce  z rąk pana Tomasza Półgrabskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a gratulacje składał osobiście pan Marian Woronin. Dziewczęta w nagrodę pojadą w sierpniu na siedmiodniowy obóz sportowy do Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale. Obóz dla pierwszej szóstki zawodników  i zawodniczek w każdej konkurencji lekkoatletycznej ufundowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. Kingę i Natalię przygotowywali do udziału w eliminacjach i do Finału Czwartków LA nauczyciele wychowania fizycznego Zdzisław Bucław i Mirosław Ginter. Sukces ten był możliwy dzięki osobistemu zaangażowaniu się w treningi samych dziewcząt oraz wsparciu i zrozumieniu rodziców obu dziewczynek.

Gratulujemy Kindze i Natalii wspaniałego sukcesu i życzymy wielu osiągnięć w sporcie i nauce.

Data dodania: 2014-06-21 22:19:00
Data edycji: 2018-11-09 22:22:18